Antibiotika – jaderná bomba pro střeva

3. 5. 2023

ekosystem streva

Info Box

V našich střevech se nachází ekosystém, který se skládá z biliónů bakterii různého druhu. Ale ne všechny bakterie jsou pro naše tělo škodlivé. Žijí v něm i prospěšné bakterie, jejichž funkcí je péče o imunitní systém, boj proti onemocnění a škodlivým bakteriím, podpora tvorby buněk a zdravé trávení. Při užívaní antibiotik se ničí všechny bakterie, jak škodlivé, tak i prospěšné, což má za následek narušení střevní mikroflóry. Člověk skončí s trávicími potížemi, průjmem, oslabenou imunitou a koloběh choroby může znovu začít.

Udržování hladiny prospěšných baktérií ve střevní mikroflóře je možné několika způsoby, včetně diety a užívání probiotik. Zdravá výživa v kombinaci s probiotiky může vyvážit dobré bakterie střeva doplněním toho, co antibiotika zničila, a to v průběhu i po ukončení užívání antibiotik. Mohou též zabránit nejčastějšímu vedlejšímu účinku; průjmu. Na počátku je zdravá strava. Prospěšné bakterie hodují na vláknině a živinách v rostlinných potravinách - prebiotika - a tyto látky přeměňují na živiny, které vyživují vaši střevní výstelku a udržují střevní mikroflóru v rovnováze. Do jídelníčku je potřeba zařadit potraviny bohaté na vlákninu, jako jahody, jablka, avokádo, maliny, červená řepa, brokolice, čočka, fazole, oves, mandle, chia semínka a sladké brambory (batáty).

Dalším krokem pro obnovu střevní mikroflóry je doplnění prospěšných bakterií. Při užívání antibiotik je jejich množství sníženo, a proto je potřeba je dodat zvenku. Doplněk  stravy GS SUPERKY ANTIBIO 40 obsahuje unikátní komplex 9 kmenů laktobacilů a bifidobakterií, které nastolují rovnováhu ve střevní mikroflóře. Zároveň jsou obohacené o selen, který podporuje správnou funkci imunitního systému. Imunita je při antibiotikách oslabená, a proto je potřeba dodat jí sílu a obnovit ji, aby dokázala ochránit tělo před dalšími chorobami a viry. Součástí přípravku GS SUPERKY ANTIBIO 40 jsou i prebiotika (inulin), jejichž hlavní funkcí je podpora růstu užitečných bakterií. Denní dávka (2 kapsle) obsahuje minimálně 40 miliard životaschopných mikroorganizmů. Laktobacily a bifidobakterie je potřeba užívat po celou dobu užívání antibiotik a i po jeho skončení. Díky svému složení jsou vhodné pro dospělé, děti, těhotné i kojící ženy a pro diabetiky. Dostupné v lékárně nebo na www.gsklub.cz